קבלו הצעת מחיר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

או

אנו מודים לך על פנייתך. בקרוב נציג מטעמנו ישוב אליך עם הפרטים

"בינה מלאכותית" במחסנים הלוגיסטיים

תעשיית הלוגיסטיקה מחפשת כל העת דרכים לשפר את פעילותה ולייעל תהליכים. טכנולוגיה אחת שהתגלתה כמשנה משחק בהקשר זה היא בינה מלאכותית (AI). היכולת של AI לנתח כמויות עצומות של נתונים, ללמוד מדפוסים ולקבל החלטות חכמות פתחה אפשרויות חדשות למהפכה בתעשיית הלוגיסטיקה, מה שהוביל ליעילות ודיוק גדולים יותר.

פריץ לוגיסטיקה ושילוח, שחקנית בולטת בענף הלוגיסטיקה, זיהתה את פוטנציאל ה- AI באופטימיזציה של פעילות המחסנים.

בעזרת שילוב טכנולוגיית AI במחסני Fritz אנו עובדים במטרה להשיג שיפורים משמעותיים בהיבטים שונים של העסק.

אחד התחומים העיקריים בהם AI תשנה את תעשיית הלוגיסטיקה הוא חיזוי ביקוש. שיטות החיזוי המסורתיות הסתמכו עד כה על נתונים היסטוריים וניתוח ידני, אשר פגמו ברמת הדיוק. על ידי רתימת אלגוריתמים של בינה מלאכותית וטכניקות למידת מכונה, Fritz תהיה מסוגלת לעבד כמויות גדולות של נתונים, כולל מכירות היסטוריות, התנהגות לקוחות, מגמות שוק וגורמים חיצוניים כמו דפוסי מזג אוויר. מידע שיאפשר ייצירת תחזיות ביקוש מדויקות, תכנון מלאי טוב יותר ופעולות מחסן אופטימליות.

יתרה מזאת, אלגוריתמי אופטימיזציה מבוססי הבינה המלאכותית ישפיעו באופן משמעותי על פריסת המחסנים ומיקום המלאי במחסנים. על ידי התחשבות בגורמים כגון ממדי המוצר, תדירות ההזמנה ומסלולי הליקוט, אלגוריתמים של בינה מלאכותית יוכלו לקבוע את פריסת המחסן היעילה ביותר ואת המיקום האופטימלי של הסחורות. אלמנט שיסייע בקיצור זמני הנסיעה, דיוק משופר באיסוף ההזמנות ויעילות תפעולית משופרת באופן כללי.


הבינה המלאכותית מסייעת גם במעקב וניטור בזמן אמת של מלאים. באמצעות שימוש בטכנולוגיות חיישנים מתקדמות וראייה ממוחשבת.


מערכות AI עוזרות לעקוב באופן אוטומטי אחר תנועת המלאי, לזהות אי התאמות ולהפעיל התראות לחידוש המלאי. נראות זו בזמן אמת מאפשרת לעובדי החברה להגיב במהירות לשינויים בביקוש, למנוע חסרים במלאים ולשמור על רישומי מלאי מדויקים.

תחום נוסף בו ה- AI משנה את תעשיית הלוגיסטיקה הוא באמצעות השילוב של רובוטיקה ואוטומציה. רובוטים ומערכות אוטומטיות אשר יופעלו על ידי בינה מלאכותית ויוכלו לבצע משימות כגון איסוף הזמנות, מיון ואריזה במהירות ובדייקנות. רובוטים שיוכלו ללמוד מסביבתם, להסתגל לשינויים ולייעל ללא הרף את ביצועיהם. על ידי אוטומציה של משימות חוזרות ועתירות עבודה, בזכותם נוכל לשפר פרודוקטיביות, להפחית טעויות אנוש ולהקצות משאבי אנוש