קבלו הצעת מחיר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

או

אנו מודים לך על פנייתך. בקרוב נציג מטעמנו ישוב אליך עם הפרטים

הגלובליזציה מציפה אתגרים וסיכונים לשרשרת האספקה

לפעמים נדמה שגלובליזציה הפכה בקרב חברות למילה נרדפת לבוננזה. מבחר הספקים והיכולת לעשות בנצ'מרק היא אינסופית, אפשר לקנות בזול ולמכור (כמעט) לכל מקום בעולם. בוננזה! אבל…הגלובליזציה הציבה אינספור אתגרים וסיכונים חדשים לחברות:
  1. אקלים פוליטי, מדיני וכלכלי במדינות בהם החברה פועלת – מישהו אמר מלחמת סחר?
  2. אבטחת המידע של החברה והלקוחות – יודעים מה רמת האבטחה של ספקי המשנה?
  3. זיופים של חומרי גלם ומוצרים – חשבתם למה המוצרים מהמפעל בסין זולים יותר?
  4. הרצון של הלקוחות לדעת מאין כל דבר מגיע ולקבל אותו בזמן – לא קשה לעשות את זה כשאין לך שליטה ושקיפות על הליך השילוח?

חלק מהנקודות הן לא תמיד בשליטת החברה וחלק כן; אך בכל מקרה נקודת המפתח להתמודדות עם האתגרים והסיכונים מתבססת על תובנה אחת בלבד. בניית מערך ניהול סיכונים חכם בשרשרת האספקה – או בשמו הגלובאלי – SCRM – supply chain risk management. אמנם התובנה ברורה, אך דרך היישום שלה עוברת דרך אינספור פרמטרים ושיטות ניהול. נכון, אקלים פוליטי, מלחמת הסחר ואת טראמפ בפרט קשה לחזות ולכן חשוב לאמץ גישה אקטיבית של פיזור סיכונים וחלוקת עבודה מול יצרנים וספקים ממדינות שונות – במיוחד בעבודה מול מדינות המיועדות לסכנות טרור ומהפכות פוליטיות – מה שמקטין משמעותית את הסיכוי שנפילה כלכלית של מדינה/חברה או אסון טבע ישאירו אתכם מול שוקת שבורה. יש לכם ספק פלסטיק מסין? לא יזיק להחזיק ספקי משנה גם בטאיוואן.

בעידן הגלובאלי, אבטחת מידע צריכה להיות בראש מעיינה של כל חברה ולכן חובה להתחיל לעבוד עם מערכות מוצפנות כאשר יש מפתחות הצפנה שונים לכל מערכת. כפי שראיתם במאמר על הבלוקצ'יין, זו אחת הדרכים הכי יעילות לעשות את הצעד הראשון בדרך לכך. חשוב להפקיד את אבטחת המידע של החברה בידי חברות המתמחות בכך, אך מבלי לוותר על הקצאה ארגונית למחלקת אבטחה in-house שתבקר על התהליך.

האתגר של זיופים והונאות שנפוץ בשרשרת האספקה מתחבר לאתגר שבו הלקוח דורש לדעת מאיפה כל דבר הגיע! לכן, זה הזמן לחבר את מערכות הניהול של החברה לפלטפורמות דיגיטליות שמספקות מידע ושקיפות לכל אורך שרשרת האספקה ומדובר בהליך שחובה ליישם כאן ועכשיו. גם כאן טכנולוגיית בלוקצ'יין יכולה לספק את המענה האולטימטיבי – אי אפשר לגנוב שטר מטען מוצפן או להתחזות לבעלים שלו וכיוון שיש מידע מדויק על מקום הימצאו של המטען, ניתן לדעת אם הוא באמת הגיע מהמפעל בסין שהזמנו ממנו או ממפעל אחר שהיצרן הסיני עובד איתו כדי לחסוך בעלויות. בנוסף, גם אם המטען נגנב או נאבד נוכל לדעת בדיוק מהו מיקומו והגנב לא יכול לטשטש עקבות כי המידע המוצפן נמצא בבעלות של הגורמים המעורבים בתהליך.  
בואו נדבר
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

אנו מודים לך על פנייתך. בקרוב נציג מטעמנו ישוב אליך עם הפרטים