קבלו הצעת מחיר

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

או

אנו מודים לך על פנייתך. בקרוב נציג מטעמנו ישוב אליך עם הפרטים

אילון מאסק מחבר אותך לסמארטפון!

אילון מאסק, מי שכבר זכה לכינוי 'דונלד טראמפ' של הטכנולוגיה לא עוצר בפיתוח וייצור של מכוניות חשמליות ואנרגיה נקיה. ב-16 ליולי 2019 חברת נוירלינק (Neuralink) שנוסדה ב-2017 ומאז מאסק השקיע בה 100 מיליון דולר, הודיעה על הרעיון הכי הזוי, מפחיד ומרתק שאפשר לחשוב עליו, לחבר למוח צ'יפ עם אלפי אלקטרודות באמצעות ניתוח פולשני שיבוצע ע"י רובוט. החברה כבר ביצעה 20 ניסויים על בעלי חיים ו-87% מהניסויים הוגדרו כמוצלחים.  

 

העקרון די ברור, הצ'יפ יתחבר למערכות AI, Big data דרך מחשבים וטלפונים חכמים בעזרת חיבור Bluetooth. בשלב ההכרזה קשה לפעמים להגיד כי בסופו של דבר מטרת העל היא להפוך אותנו לסייבורגים ולכן דובר בהתחלה על היכולת לאפשר לאנשים בעלי שיתוק להפעיל מחשב. אבל ההיסטוריה מוכיחה כי טכנולוגיה אף פעם לא עוצרת בנקודת המוצא שלה. החדרת צ'יפ למוח היא טכנולוגיה שכבר לא מעט חברות סטארטאפ עובדות עליה, אבל החיבור שלה למאסק הופכת את הנושא להרבה יותר מרתק כי הוא מרכז העיסוק שלו הוא לא בחקר האדם אלא בתשתיות של כדור הארץ והחלל.  

המטרה המוצהרת של מאסק היא להכניס את הטכנולוגיה לשימוש עד סוף 2020 וכרגע יש עוד המון כשלים טכנולוגיים, בירוקרטיים ומוסריים בדרך לשם. אבל ברור שאנחנו בדרך לשם. אז איך זה ישפיע עולם שרשרת האספקה? קשה לדעת. אבל הנה כמה נקודות למחשבה!  

האם זה יפחית את כמות הרובוטים בפס הייצור והמרכזים הלוגיסטיים כי בני האדם כבר יוכלו לקבל החלטות ברמת מהירות ודיוק שזהה למחשבים? האם משאיות אוטונומיות בכל זאת יזכו לנהג שיוכל לקחת החלטות בנקודות בהן למחשב אין את היכולת? למשל, בהיעדר ברירה, לפגוע בעדר חיות או לסכן את כל תכולת המשאית?  

ואולי הכי חשוב, האם סוף סוף נוכל לראות פחות מסמכים בשרשרת האספקה וכל הליך המעקב, ניהול והאישורים יהיה תמיד אצלך בראש? יש לך רעיון פורץ דרך שבו אפשר לחבר את המוח לשרשרת האספקה? שתף אותנו  
בואו נדבר
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

אנו מודים לך על פנייתך. בקרוב נציג מטעמנו ישוב אליך עם הפרטים